Idea Projektu

Ideą projektu Joga w Parku jest promocja zdrowego, aktywnego i naturalnego stylu życia.

Joga jest systemem ćwiczeń dostępnym dla każdego. Pomaga zachować dobrą kondycję i zdrowie, jak i pozwala wrócić do równowagi ciała i ducha, jeśli została ona zachwiana. Na wakacyjnych spotkaniach Joga w Parku łączymy bezpłatne sesje jogi z ciekawymi wykładami o teorii zdrowego stylu życia, z których każdy może zaczerpnąć coś dla siebie.

Joga w Parku to szansa na aktywny wypoczynek dla mieszkańców polskich miast i zaproszenie ich do wspólnej praktyki jogi. Gwarantujemy prawdziwy wakacyjny relaks i atmosferę pełną pozytywnej energii.

Nasze zaproszenie skierowane jest zarówno do tych, którzy nigdy wcześniej nie mieli styczności z jogą, jak i do tych, którzy o tę dziedzinę zdążyli się już otrzeć w różnym stopniu.

Pomysłodawcą i organizatorem projektu JOGA W PARKU jest Paweł Zatchej, który swoją przygodę z jogą rozpoczął 5 lat temu. W doceniając korzyści płynące z praktyki, od samego początku chciał się nimi dzielić z innymi.

Na całym świecie plenerowe spotkania połączone z aktywnym wypoczynkiem oraz promocją zdrowego trybu życia cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Ruch i relaks podczas wspólnej praktyki jogi wytwarza mnóstwo pozytywnej energii, co bezpośrednio oddziaływuje na niesamowitą atmosferę takich mityngów. Zabiegani i zapracowani mieszkańcy wielkich aglomeracji miejskich doceniają takie inicjatywy i odwdzięczają się zazwyczaj wysoką frekwencją.

Od kilku już lat daje się obserwować prawdziwy ogólnoświatowy boom na jogę. W to, że joga jest dobra na wszystko, wierzy już prawie 200 mln ludzi na świecie (poza Indiami). W Stanach Zjednoczonych jogę uprawia już 18 mln osób, czyli dwuipółkrotnie więcej niż jeszcze pięć lat temu. W Niemczech ćwiczy jogę 3 mln ludzi – trzy razy więcej niż trzy lata temu. W Polsce w ostatnich pięciu latach ta liczba wzrosła dziesięciokrotnie – z 4 tys. do 40 tys, a szacunkowo bezpośrednią styczność z jogą miało ponad 130 tyś Polaków. W naszym kraju działa już ponad 100 szkół jogi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *